Home Authors Posts by admin

admin

1272 POSTS 0 COMMENTS

Zogjtë në fluturim…, edhe kur vjen shiu e bora edhe kur...

Zogjtë, gjithmonë janë lajmëtarët e parë kur prishet moti, kur vijnë erërat e kur vjen shiu e...

Mirëmëngjesi kudo që jeni!

Pamje nga qyteti i Gjilanit, sot në mëngjes... Ditë e vrërët me shi dhe fluska bore të përziera bashkë.

Kategorizimi i ri i komunave sipas zonave – Gjilani futet në...

Ministria e Shëndetësisë ka bërë rangimin e ri të komunave sipas zonave bazuar në rezultatet e IKSHPK-së, përkatësisht numrin e rasteve të...

A po vjen në Ditën e Mësuesit, profesor Artan!

E rëndë të shprehet dhembja me fjalë, profesor… Homazh për profesorin Artan Bunjaku nga nxënësit e Gjimnazit "Zenel Hajdini"...

OBSH: Rritet me 9% numri i infektimeve me COVID-19 në Europë...

Organizata Ndërkombëtare e Shëndetësisë (OBSH) deklaroi se numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur në Europë pas 6 javësh rënie.

Moti në 5 ditët në vazhdim…

Sipas parashikimit meteorologjik, në 5 ditët e ardhshme, duke nisur nga dita e premte, do të marr mot i ndryshueshëm. Do të...

591 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit...

Rritet numri, pakujdesia vazhdon... Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës, në 24 orët e fundit...

568 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës, në 24 orët e fundit janë regjistruar 568 raste të...

Qendra e Gjilanit dikur me shitore e zeje…

Gjilani me 1946, ku shihet qendra e qytetit, aty ku ka qenë KFC. Duket shtëpia dy katëshe e Gata Simonoviqit. Pas...

Ushtrimet e ndihmës së parë nga Kryqi i Kuq në Gjilan,...

Ushtrimet e ndihmës së parë të organizuar nga Kryqi Kuq në Gjilan me 1952, ku shihet qendra e shtruar me gurë. Në...
- Advertisement -

EDITOR PICKS