Home Lajmet Dorëhiqet Isa Mustafa

Dorëhiqet Isa Mustafa

55
0

Pas rezultatit katastrofik në zgjedhjet e 14 shkurtit dhe presionit nga kryesia e partisë, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, pak minuta më parë, ka dhënë dorëheqje.

Kryetari i LDK-së e ka konfirmuar se ka dhënë dorëeqje, pas humbjes së thellë të partisë së tij në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Mustafa e ka konfirmuar dorëheqjen nga kryetari i partisë, pas mbajtjes së mbledhjes së kryesisë.

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë me 13.08 për qind në zgjedhjet e jashtëzakonshme, duke mbetur e treta, pas VV-së që doli 47.88 për qind dhe PDK-së, që doli me 17.36 për qind. Këto janë rezultatet preliminare dhe nuk janë numëruar votat me kusht dhe votat me postë nga diaspora.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here