Home Kronika Kamenicë: Mbyllet “Viva Fresh Store” – nuk respektoi vendimin… kundër virusit korona

Kamenicë: Mbyllet “Viva Fresh Store” – nuk respektoi vendimin… kundër virusit korona

161
0

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, bëri të ditur se për mos respektimin e vendimit të Qeverisë së Kosovës për mbajtjen e distancës sociale në markete, Inspektorati komunal sot ka mbyllur përkohësisht marketin “Viva Fresh Store”.

Ja postimi i plotë i kryetarit Kastrati:


“Për shkak të mosrespektimit të vendimit të qeverisë për mbajtjen e distancës sociale në markete, inspektorati komunal sot ka mbyllur përkohësisht “Viva Fresh Store”. 🔐
Tani asgjë nuk ka më shumë rëndësi se siguria e qytetarëve dhe kushdo që nuk zbaton këto vendime, do ndëshkohen konform rregullativës ligjore”, ka theksur Kastrati. ✍

mbajdistancën;respektorregullat;inspektorati

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here