Home Lajmet Kjo superfuqi e botës i dha fund epidemisë korona

Kjo superfuqi e botës i dha fund epidemisë korona

147
0


LAJME TË MREKULLUESHME NGA KINA: Shpallet fundi i epidemisë së virusit korona

Përhapja e virusit korona në Kinë është ndalur, sipas zyrtarit të Komitetit të Shëndetit Mi Feng.

“Numri i rasteve të konfirmuara të infeksionit është më pak se 3.000. Përhapja e epidemisë në Kinë është ndalur plotësisht “, tha Mi Feng në një konferencë shtypi.

Sipas të dhënave më të fundit, në Kinë ka pasur 81.439 raste të infektuara me virusin korona që nga fillimi i pandemisë, nga të cilët 75.448 janë shëruar dhe 3.300 kanë vdekur.

Më herët, mediat raportuan se në provincën kineze Hubei (përveç në ëuhan), e cila njihet si pika qendrore për përhapjen e infeksionit Kovid-19, trafiku ajror i brendshëm i pasagjerëve u rivendos pas dy muajsh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here