Home Uncategorized Moti, i ftohtë, me ngrica – kujdes…

Moti, i ftohtë, me ngrica – kujdes…

67
0


Moti me acar ka përfshirë vendin tonë. Kjo fundjavë dhe java në vijim përshkohen nga një mot i ftohtë, me ulje temperaturash deri -12°.
Aktualisht temperatura është – 6° , me tendencë për t’u ulur edhe më shumë gjatë mesnatës.
Mundësisht mos merrni rrugë gjatë këtyre ditëve. Pajisja dimërore e domosdoshme në veturat tuaja.

Moti dhe temperaturat:

E diel
Pjesërisht vranët
-1° -10°

E hënë
Pjesërisht me diell
-2° -12°

E martë
Pjesërisht me diell
0° -12°

E mërkurë
Pjesërisht vranët
3° -6°

E enjte
Pjesërisht vranët
5° -1°

Burimi i informacionit /The weather channel/www.arenapress.info/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here