Home Lajmet Një vajzë 9-vjeçare nga Ferizaj vdes në QKUK, u gjet e alivanosur...

Një vajzë 9-vjeçare nga Ferizaj vdes në QKUK, u gjet e alivanosur në një pishinë

131
0

Një nëntëvjeçare nga Ferizaj ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në Prishtinë, raporton Klan Kosova.
E njëjta pasditen e së enjtes, është gjetur në ujërat e njërës prej pishinave të komunës së Ferizajt.
Nuk dihet saktë periudha e qëndrimit të saj në ujë, por zëdhënësi i Policisë së Ferizajt, Mehmedali Hajdini, ka thënë për Klanin se pas nxjerrjes nga uji, asaj i është dhënë ndihma e parë nga një mjek, i cili kishte qëlluar rastësisht në pishinë.

Fillimisht nëntëvjeçarja ishte dërguar në Qendrën Emergjente në Ferizaj, por më pas ishte transferuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës nga dhe policia është njoftuar se ajo nuk ka arritur të mbijetojë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here