Home Blog Page 3
Pak ose asgjë ka mbetur nga arkitektura e bukur e qytetit të asaj kohe. Lart duket ndërtesa e Kombinatit të duhanit, në qendër objekti i bukur i Teatrit të qytetit, komuna, hoteli përballë...Gjeneratat më të hershme mund...
Njëra ndër rrugët e rralla në qytetin e Gjilanit që ka kaq shumē drunj në të dyja anët. Vërtet impresionuese...Kur në pranverë natyra ringjallet, kjo rrugë e bleruar në të dyja anët ofron pamje mahnitëse. A e...
Ky vend ka traditë me natyrën e bukur, me ujë mineral dhe pisha... Do të çlodhesh e do të kthehesh më i lehtësuar. Jeto me natyrën, kërkoje të mirën e saj, por humanizoje e mos e...
Javën e fundit është vërejtur një shtim i theksuar i rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë. Harta e rasteve me COVID-19 ka ndrysuar këtë javë. Prandaj, Ministria e Shëndetësisë ka bërë rangimin e ri të komunave...
Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës, në 24 orët e fundit janë regjistruar 445 raste të reja me COVID-19, janë shëruar 264 pacientë, 5 të vdekur Njoftimi i plotë i IKSHPK-së, sot:
Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës, në 24 orët e fundit janë regjistruar 437 raste të reja me COVID-19, janë shëruar 255 pacientë, 5 të vdekur Njoftimi i plotë i IKSHPK-së, sot:
Keni kunjdes në përdorimin e kripës, shkakton probleme serioze... Studimet flasin se qytetarët brenda 24 orëve mesatarisht përdorin 15 gr. kripë. Nevojat ditore janë 5 gr. Kripa shkakton probleme në veshkë, shkakton hipertensionin....
Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës, në 24 orët e fundit janë regjistruar 461 raste të reja me COVID-19, janë shëruar 319 pacientë, tre te vdekur Njoftimi i plotë i IKSHPK-së, sot:
Vitet e rinisë në një kohë tjetër, Ohër, 1954 Nxënësit gjilanas me mësimdhënësit në pushim veror në Ohër me 1954. Në mes: mësimdhënësi Kenan Mahmuti, në dy skajet mësimdhënësit: Abdylazizi dhe Jashar Jashari....
Vitet e rinisë në një kohë tjetër, 1946... Stili i veshjes dhe mënyra e jetës ishin në përputhje me kohën e atëhershme, me nivelin e zhvillimit ekonomik. Mirëpo, një duket e pastër si kristali: veshja ishte...
- Advertisement -

EDITOR PICKS