Home Uncategorized Paradat e karnavaleve ndriçojnë natën në Brazil

Paradat e karnavaleve ndriçojnë natën në Brazil

138
0

Festivali i parë i Karnavalit në Rio ndodhi në 1723.

Festimet filluan të premtën në mbrëmje duke tërhequr mijëra në të gjithë vendin, si në ahengje në rrugë dhe në paradat e famshme samba.Foto: @Agencia_Andina

Karnavali në Rio de Janeiro (Portugeze: Carnaval do Rio de Janeiro) është një festival që mbahet çdo vit para Lentit dhe konsiderohet karnavali më i madh në botë me dy milionë njerëz në ditë në rrugë. Festivali i parë i Karnavalit në Rio ndodhi në 1723.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here