Home Lajmet PDK nis së shpejti negociatat me VV-në dhe pakicat për rrëzimin e...

PDK nis së shpejti negociatat me VV-në dhe pakicat për rrëzimin e Qeverisë Hoti

117
0

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) së shpejti do të nis negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje dhe minoritet për rrëzimin e qeverisë Hoti.

Burime të IndeksOnline bëjnë me dije se kjo gatishmëri e tyre vije pas shkarkimeve të fundit të ‘vulosura’ nga kryeministri Avdullah Hoti.

Burime të IndeksOnline, poashtu kanë mësuar se ATK kishte nisur hetimet për disa zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), situatë kjo e cila nuk u pëlqeu fare këtyre të fundit.

Si rezultat i këtyre hetimeve, gjatë ditës së djeshme, kryeministri Hoti shkarkoi të parin e ATK-së, Ilir Murtezaj.

Kjo situatë e pakëndshme ka shtyrë PDK-në, VV-në dhe minoritetet të bëhen bashkë për rrëzimin e qeverisë aktuale, të cilët vazhdimisht kanë kritikuar për perfomancë jo të mirë.

Sqarim:

IndeksOnline posedon emrat e zyrtarëve të LDK-së, për të cilët ATK kishte nisur hetimet, por për të mos ndikuar përgjatë hetimeve tutje, emrat nuk do të bëhen publik deri në një fazë tjetër. /IndeksOnline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here