Home Extra Thaçi – Ky strateg dramash!

Thaçi – Ky strateg dramash!

84
0

Nga Faton Bislimi

James Rubin, krahu i djathte i Sekretares Albright, gjate negociatave ne Rambuje i kishte premtuar Hashim Thacit nje rol te rendesishem ne Hollywood, ne perpjekje per ta binde kete te fundit qe te degjonte Amerikanet dhe te pranonte marreveshjen e Rambujese!

Sic po duket, Thaci eshte ende duke bere perpjekje me ia siguru vetit ate rol ne Hollywood. Bile, me keto levizjet e fundit, lakmi ia kane edhe regjisoret e serialit te famshem amerikan “House of Cards,” ku lajthitjet, intrigat, shantazhet, dhe manovrimet milimetrike politike jane alfa dhe omega e realizimit te ambicjeve e objektivave politike!

Drama politike e Kosoves, se fundi, ia kalon edhe skenarit te House of Cards.

Hasha – ky strateg dramash, ky skenarist hollivudian prej mesit te Kosoves – nuk i lene asgje rastesise! Tash vec edhe kasta e aktoreve i duhet me i nda rolet, edhe “vellkom tu Kosova kontri best drama of politiks”.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here