Home Bota Vendoset linja hekurudhore transportuese Turqi- Kinë

Vendoset linja hekurudhore transportuese Turqi- Kinë

99
0

Lëshimi në qarkullim i linjës hekurudhore Turqi-Kinë ishte fitore për të dyja vendet në transportimin e mallrave në të dyja drejtimet.
”Treni eksportues i KinĂ«s Ă«shtĂ« fitorja e TurqisĂ« nĂ« transportin hekurudhor”, ka thĂ«nĂ« ministri turk i Transportit dhe InfrastrukturĂ«s i TurqisĂ«, Tuba Sahin.
Ai ka shtuar se “nĂ« njĂ« moment tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m, treni i parĂ« qĂ« transporton mallra nga Turqia nĂ« KinĂ« arriti nĂ« destinacionin e tij tĂ« shtunĂ«n e kaluar.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here