Home Extra Virusi korona na ka kufizuar lëvizjen, por jo imagjinatën: Si të shihni...

Virusi korona na ka kufizuar lëvizjen, por jo imagjinatën: Si të shihni botën nga shtëpia /Video/

153
0

Disa videopamje ju sjellin botën në shtëpi dhe ju rikthejnë imagjinatën mbi jetën…

Linjat ajrore përreth botës i kanë ndaluar fluturimet. Vendet i kanë mbyllur kufijtë e tyre, dhe kanë urdhëruar secilin që të qëndrojë mbyllur.

Koronavirusi ka kufizuar lëvizjen tonë në çdo formë, por nuk do të thotë se duhet të na kufizojë edhe imagjinatën, transmeton KOHA.

BBC ka publikuar një artikull përmes së cilës ende mund ta shikoni botën – përmes botës së uebkamerave.

Që nga elefantët në Afrikën e Jugut, e deri të rrokaqiejt e Amerikës. Nga plazhet e bukura tajlandeze, deri në natën e ndriçuar kanadeze, udhëtimi me tren dhe pamjet nga treni në hekurudhën norvegjeze, etj.

Gjithashtu nuk mungojnë as pamjet nga hapësira, të siguruara nga NASA.

Lamai

Finland

Arenapress.info/Arena Press/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here