Home Lajmet Vjosa Osmani – presidente e KosovĂ«s

Vjosa Osmani – presidente e KosovĂ«s

55
0

Vjosa Osmani është zgjedhur presidente e Kosovës.

Ajo mori 71 vota të deputetëve te Kuvendit. Vjosa presidente ka marr 300 mije vota në zgjedhjet e 14 shkurtit, duke përfaqësuar vullnetin dhe zërin e popullit.

Pas liderit të VV-së dhe kryeministrit të vendit, Albin Kurti, Vjosa është politikanja më popullore në Kosovë dhe te mërgata jonë.

Me zgjedhjen e presidentes Kosova ka rrumbullakësuar institucionet kyçe të shtetit tonë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here