Home Extra Zogjtë në fluturim…, edhe kur vjen shiu e bora edhe kur vjen...

Zogjtë në fluturim…, edhe kur vjen shiu e bora edhe kur vjen pranvera

80
0

Zogjtë, gjithmonë janë lajmëtarët e parë kur prishet moti, kur vijnë erërat e kur vjen shiu e bora.
Zogjtë, paralajmërojnë edhe pranverën, janë lajmëtarët e parë me cicërimat e tyre, me këngën e tyre, me akrobacionet e tyre fluturuese.
Edhe para vranësirave që janë shenjë e ardhjes së shiut, zogjtë e ndjejnë dhe nisin lëvizjet nga një trung në tjetrin, nga lis e pishë tek tjetra, herë individualish e më shumë në grup. Ata janë meteorologët e vërtetë!

Fotot janë bërë sot pasdite, e shtunë, me 6 mars 2021.


/N.B./

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here