5 gabimet më të mëdha që shqiptarët bëjnë në të shkruar

Për të mësuar se sa mirë e dinë shqiptarët gjuhën shqipe, mjafton të lexosh komentet në rrjetet sociale dhe në disa portale.

Qera apo qira? Qengj, qingj apo qëngj? /Këshilluesi gjuhësor/

Gabimet që bëjmë...Shfleto “Fjalorin e gjuhës së sotme shqipe”, (Tiranë, 1980) Shëtit trotuarëve të qytetit dhe...

Shkolla fillore “Musa Zajmi” nĂ« Gjilan – tempull i shkĂ«lqyeshĂ«m i...

Shkolla fillore "Musa Zajmi" cilësohet ndër shkollat më të mira jo vetëm në Gjilan por edhe në Kosovë.

Organizim i shkĂ«lqyer – Testi i MaturĂ«s nĂ« Gjilan Ă«shtĂ« mbajtur...

Gjilan, 26 qershor 2021 - Në Komunën e Gjilanit, sot, është mbajtur testi i maturës për 1535 maturantë.

NesĂ«r mbahet Testi i MaturĂ«s – pa telefona, dĂ«nime deri nĂ«...

Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Dukagjin Pupovci, ka bërë thirrje që mos të shkelen rregullat e testit, sepse parashihen masa...

Lutfi Haziri ia dorëzoi çmimin letrar “Beqir Musliu’ laureatit të sivjetmë,...

Gjilan, 24 qershor / Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haizri, në një ceremoni të veçantë, i ka dorëzuar sot shkrimtarit nga Shqipëria,...

Gjimnazistët e natyrorit nga Gjilani më të mirët në garën republikane...

Mirënjohjen e ka pranuar sot zyrtarisht drejtori i Arsimit në Gjilan, Nazim Gagica, i cili është shprehur të...

Ministria e Arsimit merr vendim për përfundimin e procesit mësimor…

Ministria e Arsimit ka marrë vendim që të ndryshojë datat e përfundimit të vitit shkollor për këtë vit. Sipas...

Në Kamenicë hapet Shkolla e Muzikës, paralele e ndarë e Gjilanit

Gjilan, 10 qershor 2021 – Në Kamenicë është hapur zyrtarisht të enjten shkolla e Muzikës, paralele e ndarë e shkollës së Muzikës...

Me ceremoni solemne u shënua diplomimi i maturantëve të dy shkollave...

Sot, me një ceremoni solemne është shënuar diplomimi i maturantëve të dy shkollave artistike të Gjilanit:...

Te Fundit