Televizioni zviceran e quajti UÇK-në organizatë terroriste

Mbrëmë pas ndeshjes mes Zvicrës dhe Irlandës Veriore, një tifoz ia dhuroi një xhaketë Xherdan Shaqirit, ku ishte e vendosur stema e...

Bleu gazetarë dhe pagoi sondazhe të porositura për partinë dhe qeverinë...

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, po hetohet nën dyshimet për dhënie të ryshfetit dhe shkelje të besimit, thanë prokurorët anti-korrupsion.

“Vlerat” e kapitalizmit: Filmi koreanojugor nxit dhunĂ«n dhe vrasjet: Shkollat paralajmĂ«rojnĂ«...

Shkollat ​​po paralajmërojnë prindërit që të mos i lënë fëmijët e tyre të shikojnë serialin horror të Netflix-it, “Squid Game” pasi disa...

Bashkimi Evropian nuk pajtohet më që shteteve të Ballkanit t’u garantohet...

Bashkimi Evropian nga frika e një reagimi politik të shteteve anëtare, nuk mund të pajtohet më që të japë garanci për...

Si erdhën në pushtet komunistët në Graz, Meka e preferuar e...

Elke Karr mundi kryebashkiakun konservator nga Partia Popullore Austriake (OVP), Siegfried Nagl, i cili ishte në atë pozicion për 18 vjet.

Mësimi fillon nesër /Na priftë e mbara!/

Viti i ri shkollor fillon nesër, e hënë, me 27 shtator 2021,...

Nuk ka gazsjellës amerikan në Evropë, gazsjellësi në Maqedoninë e Veriut...

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi në raportimin e tij para deputetëve në Komisionin për Integrime Evropiane është shprehur se gazsjellësi për të cilin është...

BBC: Pamjet e dëbimit të imigrantëve nga ShBA-ja krahasohen me epokën...

Pamjet shokuese të policëve amerikanë hipur mbi kuaj duke i rrethuar imigrantët haitianë përgjatë kufirit me Meksikën po nxisin krahasime të errëta...

Kryeministri Kurti ambasadorëve të QUINT-it: Puna e targave ose të zbatohet...

Kryeminstri i Kosvës, Albin Kurti, ka thënë se vendimi për targat nuk është provokim, Policia po e zbaton ligjin.

Ishin kundër vaksinës, burrë e grua vdiqën nga COVID-19 brenda tri...

Një çift amerikan nga Alabama, i cili kishte një kanal të popullarizuar në YouTube, me të cilin shisnin gjëra të vjetra, nuk...

Te Fundit