Izraeli sulmoi Gazën me 160 aeroplanë, hodhi 80 tonë bomba mbi...

Izraeli sulmoi Gazën me 160 aeroplanë, hodhi 80 tonë bomba mbi vendbanimin palestinez! Erdogan: Sulmi izraelit i planifikuar për të vrarë sa...

Izraeli vret 10 demonstrues paleztinez në Bregun Perendimor të okupuar vetëm...

Izraeli vret 10 demonstrues paleztinez në Bregun Perendimor të okupuar vetëm pse po reagonin për ngjarjet në Gaza!

Ministria e Shëndetësisë publikon lokacionet se ku mund të merren vaksinat

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar në lidhje me procesin e vaksinimit. Në postimin e MSh-së tregohen lokacionet nëpër komuna...

Nagavci: MASHTI ofron mbĂ«shtetje tĂ« plotĂ« – procesi (i vonuar) i...

Ministrja e Arsimit, Shekncës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI), Arbërie Nagavci, vizitoi sot dy shkolla në Busavatë dhe Karaçevë e Poshtme të...

Protesta kundër dhunës së regjimit izraelit e në mbështetje të lirisë...

Regjimet heshtin, popujt protestojnë kundër shtypjes dhe barbarisë mbi popullin palestinez… Protesta të shumta shpërthyen sot para përfaqësive...

Urimi i Lutfi Hazirit për Fitër Bajramin

Gjilan, 12 maj 2021 – Në vigjilje të Fitër Bajramit, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka uruar Këshillin e...

Dhuna e regjimit izraelit mbi palestinezët- Kjo është pasqyra e...

Ka vazhduar brutaliteti policor dhe ushtarak mbi palestinezët e pambrojtur në Jerusalemin Lindor, aty ku ndodhet xhamia më e shentjë muslimane,...

Tensionet izraelito – palestineze: gjithçka qĂ« po ndodh nĂ« konfliktin mes...

Edhe sot ka vazhduar tensioni në Juraslemin Lindor, më saktësisht në e përreth Xhamisë së shenjtë Al Aksa. Bota përparimtare dhe zëri...

Mbetjet e raketës kineze bien në Maldive

Pamjet tregojnë momentin kur mbetjet e raketës kineze 'Long March 5B' bie në mënyrë të pakontrolluar në perëndim...

Tre anëtarë të familjes Haliti nga Gjilani vdiqën në Durrës nga...

Tre anëtarë të një familje nga Gjilani i Kosovës ndërruan jetë në Shqipëri për shkak të helmimit nga ushqimi. Dy ndërruan jetë...

Te Fundit