2279 raste tĂ« reja me COVID-19 nĂ« Kosovē nĂ« 24 orēt...

Varianti ‘Delta’ i COVID-19 po pĂ«rhapet me shpejtĂ«si. NĂ« 24 orĂ«t e fundit janĂ« rritur rastet pozitive me virusin korona, duke...

Rikthimi i talebanëve/Pse Afganistani ra kaq lehtë dhe kaq shpejt në...

Shteti i ri me sistem të ri politik sipas Sheriatit tashmë zyrtarisht quhet Emirati Islamik i Afganistanit.

2250 raste tĂ« reja me COVID-19 nĂ« Kosovē nĂ« 24 orēt...

Varianti ‘Delta’ i COVID-19 po pĂ«rhapet me shpejtĂ«si. NĂ« 24 orĂ«t e fundit janĂ« rritur rastet pozitive me virusin korona, duke çuar...

2236 raste tĂ« reja me COVID-19 nĂ« Kosovē nĂ« 24 orēt...

Varianti 'Delta' i COVID-19 po përhapet me shpejtësi. Në 24 orët e fundit janë rritur rastet pozitive me virusin korona,...

Arben Vitia: Pas 20 gushtit ndalohen dasmat dhe ahengjet familjare
/Masat anti-COVID-19/

Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Albin Kurti, sot ka miratuar masat e reja kundër virusit korona. Ministri...

2110 raste tĂ« reja me COVID-19 nĂ« Kosovē nĂ« 24 orēt...

Varianti 'Delta' i COVID-19 po përhapet me shpejtësi. Në 24 orët e fundit janë rritur rastet pozitive me virusin korona, duke...

1765 raste tĂ« reja me COVID-19 nĂ« Kosovē nĂ« 24 orēt...

Shqetësuese rritja e rasteve me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë rritur rastet pozitive me virusin korona, duke çuar numrin e...

Lutfi Haziri: Gjilani realizoi të hyra për 217% më shumë...

Gjilan, 15 gusht 2021 – Komuna e Gjilanit ka shĂ«nuar rritjen mĂ« tĂ« madhe ndonjĂ«herĂ« tĂ« tĂ« hyrave vetanake nĂ« kodin...

1370 raste tĂ« reja me COVID-19 nĂ« Kosovē nĂ« 24 orēt...

Shqetësuese rritja e rasteve me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë rritur rastet pozitive me virusin korona, duke çuar numrin...

Vdes ish-gazetari i gazetĂ«s “Rilindja” e politikologu, Ramush Tahiri

Sot, ka ndërruar jetë ish-gazetari gazetës "Rilindja", analisti e politikologu kosovar, Ramush Tahiri. Ai pas vetës ka lënë gruan, profesoreshën universitare,...

Te Fundit