1128 raste tĂ« reja me COVID-19 nĂ« Kosovē nĂ« 24 orēt...

Shqetësuese rritja e rasteve me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë rritur rastet pozitive me virusin korona, duke çuar numrin e...

1009 raste tĂ« reja me COVID-19 nĂ« Kosovē nĂ« 24 orēt...

Shqetësuese rritja e rasteve me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë rritur rastet pozitive me virusin korona, duke çuar numrin e...

888 raste tĂ« reja me COVID-19 nĂ« Kosovē nĂ« 24...

Shqetësuese rritja e rasteve me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë rritur rastet pozitive me virusin korona, duke çuar numrin e...

562 raste tĂ« reja me COVID-19 nĂ« Kosovē nĂ« 24 orēt...

Shqetësuese rritja e rasteve me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë rritur rastet pozitive me virusin korona, duke çuar numrin e...

Niveli i ngrohjes globale është një alarm i kuq për njerëzimin!...

Aktivitetet njerëzore ndryshojnë klimën Aktivitetet njerëzore po ndryshojnë klimën në mënyra të pashembullt dhe ndonjëherë të pakthyeshme, sipas...

Degradim i skajshĂ«m i gazetarisĂ« nĂ« KosovĂ« – AGK mediave: Respektoni...

Gazetaria në Kosovë ka degraduar skajshëm, duke nisur nga mosrespektimi i Kodit Etik në raportim dhe gazetaribërje deri te mungesa e...

NdĂ«rroi jetĂ« afaristi e humanisti i njohur gjilanas, Lulzim Hasani –...

Gjilan, 7 gusht 2021 – Me rastin e ndarjes nga jeta tĂ« afaristit tĂ« njohur nga Gjilani, Lulzim Hasani, kryetari i...

Shpikje gjeniale e një inxhinieri spanjoll: Nxjerr ujin e pijshëm nga...

Kompania spanjolle krijoi një sistem për nxjerrjen e ujit të pijshëm nga ajri që do të furnizonte zona të thata ku njerëzit...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKShPK) informon:

100 qytetarē kanē rezultuar pozitiv me COVID-19 ne 24 orĂ«t e fundit nga 2849 teste tĂ« kryera. Nuk Ă«shtĂ« shĂ«nuar asnjĂ«...

Nazim Gagica, kandidat i AAK-së për kryetar të Gjilanit / Ne...

Pas LDK-së, edhe AAK ka promovuar kandidatin e saj për keyetar të Gjilanit. Kryetari i Aleancës, Ramush Haradinaj dhe strukturat e partisë...

Te Fundit