Mustafa po e pret thirrjen e Thaçit

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ende nuk kanë pranuar letër nga presidenti Hashim Thaçi rreth çështjes së mandatarit për...

Miratohet marrëveshja e re KOSTT dhe ENTSO-E, Hajdari thotë se Kosova...

Ministrja në detyrë e MEPTINIS-it, Rozeta Hajdari, përmes një...

Krasniqi (PDK): Nuk e votojmë asnjë qeveri që nuk udhëhiqet nga...

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), nuk do të votojë asnjë qeveri nëse nuk udhëhiqet nga vetë ajo. Nënkryetari i...

Thaçi u lirua nga spitali – kthehet nĂ« shtĂ«pi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është...

Lajçak: Me dialogun e udhëhequr nga BE-ja, Kosova dhe Serbia duhet...

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se me dialogun e udhëhequr nga BE-ja, Kosova...

Rinisja e dialogut nuk mund të bëhet pa u mbajtur zgjedhjet...

Veprime intensive në funksion të krijimit të Qeverisë së re, e cila do ta heqë reciprocitetin për...

Von Cramon i përgjigjet Grenellit: Tarifa është hequr nga kryeministri Kurti

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola Von Cramon, iu ka përgjigjur të dërguarit të presidentit të Amerikës, Donald Trump, Richard Grenell,...

Deputeti zviceran Wermuth: Grenell e trajton Kosovën si koloni

Deputeti i Këshillit Kombëtarë të Zvicrës, Cédric Wermuth nëpërmes një postimi në twitter ka reaguar për deklaratat e Richard Grenellit.

BE-ja kĂ«rkon nga politikanĂ«t nĂ« KosovĂ« ta kenĂ« prioritet pandeminĂ« –...

Në një deklaratë të përbashkët me shefat e Misioneve të BE-së, Ambasadorëve të Mbretërisë së Bashkuar, Zvicrrës dhe Norvegjisë, Shefit të EULEX-it,...

Lutfi Haziri uron Pashkët ortodokse

Me rastin e festës së Pashkëve, kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, ka uruar të gjithë besimtarët e ortodoksë. Në...

Te Fundit