U gjet i vdekur në stacionin e trenit: Nuk e duroi...

Autoritetet që po hetojnë vdekjen e tij thanë se kontrolli tregoi se ai vdiq nga vetëvrasja. Ministri gjerman i financave i ka...

Kjo superfuqi e botës i dha fund epidemisë korona

LAJME TË MREKULLUESHME NGA KINA: Shpallet fundi i epidemisë së virusit korona Përhapja e virusit korona në Kinë...

VV i pĂ«rgjigjet Thaçit: Nuk dĂ«rgojmĂ« emĂ«r pĂ«r kryeministĂ«r – jemi...

Lëvizja Vetëvendosje po i kërkon Presidentit Thaçi që të mendojë datën e...

Weber: Dialogu Kosovë-Serbi do t’i kthehet BE’së, presioni amerikan nuk çon...

Eksperti gjerman dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkanin...

Eliot Engel: Administrata Trump po përdor taktika të ashpra ndaj Kosovës,...

Kongresisti Eliot Engel, kryesues i Komitetit për Marëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve, e ka...

Serwer për deklaratën e SHBA-së për Kosovën: E rëndësishme është ajo...

Departamenti amerikan i Shtetit e lëshoi këtë deklaratë të përbashkët të të dërguarit të posaçëm të administratës Trump, Richard Grenellit, ambasadorit Philip...

Mediat botërore: Ilaçi që aprovoi Trump vret njerëzit

Mediat botërore raportojnë për vdekje si pasojë e përdorimit të ilaçit që e aprovoi Trump Mediat...

Kryeministri Kurti e hoqi taksĂ«n ndaj SerbisĂ« pĂ«r lĂ«ndĂ«n e parĂ«…

Sot pasdite, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka hequr tarifën për lëndën e parë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

Presidenti Vuçiç shpalli gjendjen e jashtĂ«zakonshme nĂ« Serbi – mbyllen shkollat,...

Ushtria merr kompetenca në tërë territorin e Serbisë, duke ruajtur edhe spitalet Presidenti serb Aleksandar Vucic njoftoi sonte vendosjen...

Beteja egoiste e Donald Trumpit për një firmë gjermane, që po...

Mediat gjermane njoftojnë se Trump u ka ofruar para të majme shkencëtarëve të një firme në...

Te Fundit