Cila është koha e duhur për të pirë kafe?

Konsumimi i kafesë në mëngjes pas zgjimit është një zakon i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë ajo që duhet të dini,...

Vaj ulliri me hudhra, ilaçi që duhet ta keni në shtëpi

Hudhra është përdorur prej shekujsh kundër shumë sëmundjeve. Ajo shërben si një antioksidant dhe...

Petulla në kos e hudhër – nga duart e arta të...

Nëse ka një kërkesë drejt nënave apo gjysheve për të gatuar diçka të mirë e të shijshme,...

Sardele të skuqura me domate e majdanoz – sekreti i shijes...

Peshku i skuqur futet tek mënyrat më të shijshme - si mund ta shijoni atë? Kjo është një pjatë...

Te Fundit