Qytetarët ankohen se kanë probleme me mushkëri pas COVID-19

Qytetarët po ankohen se kanë probleme me mushkëri pasi kanë kaluar infeksionin me COVID-19. Disa sish theksojnë se pas disa...

Ndryshimet e motit në këtë periudhë prekin të moshuarit por edhe...

Ndryshime të tilla të motit prekin si popullsinë e vjetër ashtu edhe atë...

Ndotja e ambientit dhe jetëgjatësia

Sipas studimeve çdo i pesti qytetar vdes nga pasojat e ndotjes së ambientit. /Nga dr. Shevçeti/ Se çfarë...

Komplikacionet post-Covid, më të prekurit zemra, truri dhe enët e gjakut

Problemet post-Covid i kanë detyruar shumë pacientë që kanë kaluar tashmë virusin korona t'u drejtohen mjekëve për problemet me zemër,...

Haziri: Inaugurimi i laboratorit me metodën RT-PCR dhe zgjidhja e problemit...

Gjilan, 25 janar 2021 – Ditë historike për Gjilanin e ka vlerësuar kryetari Lutfi Haziri inaugurimin e laboratorit për COVID-19...

Rezonanca “Dr. Shevqeti” dhe ordinancat “Lila Med” dhe “Bio Eng” me...

Diçka e mrekullueshme po fillon - kjo iniciativë konkrete do t'u ndihmojë atyre që kanë më së shumti nevojë.

Cilat ushqime e luftojnë depresionin?

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), depresioni është një sëmundje mendore e përhapur: trishtimi, vetëvlerësimi i ulët, ndryshimi i humorit, ankthi dhe...

Qeveria në dëtyrë miratoi masat e reja anti-COVID-19, nesër hyjnë në...

Kjo është bërë e ditur në një komunikatë për media nga zyra për informim e Kryeministrit të Kosovës. “Me kërkesë të Kryeministrit...

19 të vdekur dhe 711 raste të reja me COVID-19...

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës, në 24 orët e fundit janë testuar1633 mostra, janë regjistruar 711 raste të reja...

Artriti reumatoid shkurton jetën e njeriut me tre vjet – kujdesi...

Artriti reumatoid dhe osteoartriti janë dy sëmundje që futen në kategorinë e përgjithshme të sëmundjes së artriti. Ndryshimet mes...

Te Fundit