Bajrami do t’ua kërkojë prapë votën deputetëve për Ligjin për Rimëkëmbje...

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se do t’ua kërkojë edhe një...

Haziri pret Kuqin, konfirmohen investimet në projektet madhore në të mirë...

Gjilan, 28 Korrik 2020 – Kryetari i Komunës së...

Ndërtimi i shtëpive të bëhet në proporcion me numrin e banorëve

/Nga Msc.Skender Berisha/ Dekadat e fundit në Kosovë, bazuar në...

Qeveria i hap rrugë tërheqjes së 10 përqindëshit të kursimeve nga...

Qeveria, në mbledhjen e 15-të, të mërkuren, ka miratuar projektligjin për rimëkëmbje ekonomike. Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka...

A do tĂ« ketĂ« shtyrje tĂ« kĂ«steve pĂ«r kredi? – BQK-ja...

Edhe pse komuniteti i biznesit dhe qytetarët në vazhdimësi kanë kërkuar shtyrjen e kësteve për kredi edhe për tre muaj, Banka Qendrore...

Pandemia dhe punëtorët: Mbi 8 milionë euro janë keqpërdorur nga pronarët...

Sektori privat gjatë pandemisë COVID-19 është përballur me humbje të mëdha, mbi 30 mijë persona mbetën pa...

Kriza ekonomike – globalizmi i bazuar nĂ« mashtrim dhe politika kriminale...

/Nga Isuf Morina/ Viti 2020 filloi përafërsisht stuhishëm, miliona njerëz...

1 MAJI: Dita Ndërkombëtare e Punës!

Urime 1 Maji, festën e punës! Në shenjë të kësaj dite historike,...

Telekomi do t’i ulë pagat, kursimi 300 mijë euro në muaj

Telekomi i Kosovës pritet që t’i zvogëlojë rrogat për të gjithë punëtorët e tij nga muaji maj. Kursimet pritet...

Haziri konfirmon mbështetjen për fermerët që janë prekur nga pandemia

Gjilan, 28 prill 2020 – Kryetari i Komunës...

Te Fundit