EURO 2020: Hapja sot (e premte)

Numërimi për fillimin e Kampionatit Evropian të Futbollit ka hyrë në orët e fundit. Pas një vonese prej një...

Kualifikimet e Qatar 2022 /rezultatet/

Ekipet dhe rezultatet përfundimtare të ndeshjeve të zhvilluara sonte, 31.03.2021, të kualifikimeve Qatar 2022. Këto janë rezultatet:

DĂ«shton Gjilani nĂ« Drenas – Feronikeli, Ballkani e Prishtina me fitore...

Janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së parë të sezonit vjeshtor në Superligën e Kosovës në Futboll. Feronikeli fitoi bindshëm...

Në edicionin me dhjetë ekipe, tri skuadra shihen favorite për titull

Kampionia e Kosovës në futboll, Drita, do ta nisë si vendase mbrojtjen e titullit, me ndeshjen derbi kundër Llapit.

Haziri: PĂ«rshĂ«ndetje nga ‘kryeqyteti i sportit’!

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka uruar skuadrat e Gjilanit për suksesin e arritur, ndërsa qytetin e Gjilanit e...

Drita dhe Gjilani e përfaqësojnë Kosovën në Evropë

Java e fundit e Superligës së Kosovës në Futboll Drita kampione e Gjilani nënkampion të Kosovës në...

Dy xhiro para përfundimit të Superligës së Kosovës në Futboll: A...

Shkruan: Fehmi SYLEJMANI /Arenapress.info/ Java e parafundit parashihet të jetë 'fatale' për ndonjërën nga tri skuadrat...

Lufta për titull në Superligën e Kosovës në Futboll: Cila skuadër...

Gazetari dhe njohësi i futbollit, Fehmi Sylejmani, ka analizuar...

Futbolli nĂ« Gjilan – kronikĂ« e pĂ«rjetshme qĂ« nga kujtesa kthehet...

Gjilani dikur dhe sot - nëpër ngjyrat e kohës!

Garat në Kosovë nuk mund të nisin para 2 qershorit

Garat sportive në Kosovë nuk mund të nisin para 2 qershorit. Këtë e ka bërë të ditur Ministri në detyrë i Shëndetësisë,...

Te Fundit