Home Moti Çfarë moti na pret javën e ardhshme…

Çfarë moti na pret javën e ardhshme…

24
0

Edhe pse këto ditë kishim temperatura nën mesataren për këtë kohë të vitit, javën tjetër do të kemi mot më të qëndrueshëm me një rritje të temperaturave ditore.

Javën tjetër, nga e hëna deri të enjten, na pret moti i thatë, i qëndrueshëm dhe me diell, me një rritje të temperaturës prej 15 deri në 20 gradë, me kusht që të mërkurën dhe të enjten të jetë rreth 20 ose pak mbi 20 gradë – thuhet në parashikimin meteorologjik.
Të premtën e ardhshme do të kemi mbulim gradual të qiellit me re që do të karakterizohet me një rënie më të vogël të temperaturës dhe reshje të mundshme të lehta shiu.

Kushtet e motit do të jenë relativisht të pafavorshme për shumicën e pacientëve kronikë, dhe këshillohet kujdes për astmatikët dhe njerëzit me presion të lartë të gjakut. Reagimet e mundshme meteoropatike janë dhimbjet reumatike dhe mungesa e disponimit.

Moti dhe temperaturat sipas ëeather in Gjilan
E diel
Pjesërisht me re
14°C
3°C

E hënë
Pjesërisht me re
16°C
2°C

E martë
Pjesërisht me re
15°C
1°C

E mërkurë
Mot me diell
16°C
3°C

E enjte
Kryesisht me diell
16°C
3°C

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here