Home Lajmet Disa nga kandidaturat e zyrtarizuara të LDK-së për zgjedhjet lokale

Disa nga kandidaturat e zyrtarizuara të LDK-së për zgjedhjet lokale

88
0

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës në mbledhjen e sotme ka zyrtarizuar disa kandidatura për zgjedhjet komunale të vjeshtës.


Gjilani, Prizreni, Kameica e disa komuna tjera ende nuk i kanë zyrtaruzuar kandidaturat.

Nëse nuk do të kandidohet Lutfi Haziri, emri më i përfolur për kandidat për kryetar të Komunës së Gjilanit është nënkryetari aktual i Komunës, Arbër Ismajli.

Kryetari i LDK’së Lumir Abdixhiku ka prezantuar kandidatët për kryetar komunash nga kjo parti, ku shumica janë emra të njohur dhe që janë aktualisht në krye të komunave:

– Kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës, Përparim Rama;

– Kandidat për kryetar të Komunës së Podujevës, Ekrem Hyseni;

– Kandidat për kryetar të Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri;

– Kandidat për kryetar të Komunës së Suharekës, Ardian Shala;

– Kandidat për kryetar të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti;

– Kandidat për kryetar të Komunës së Fushë Kosovës, Burim Berisha;

– Kandidat për kryetar të Komunës së Vitisë, Sokol Haliti;

– Kandidat për kryetar të Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here