Home Kronika Kastrati: E dhimbshme dhe e tmerrshme kjo pamje – pasuritë tona natyrore...

Kastrati: E dhimbshme dhe e tmerrshme kjo pamje – pasuritë tona natyrore duhet t’i mbrojmë e jo t’i djegim

173
0

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka kërkuar kujdes maksimal ndaj natyrës, ndërsa u ka bërë me dije atyre që marrrin veprime të tilla të zjarrëvënies se dënimet janë të larta.

Postimi i poltë i Kastratit:
“Ju lutem shumë, kujdesuni për natyrën!
Shëndeti ynë varet nga ajri që e marrim dhe ambienti që na rrethon.
Dënimet janë të larta për këdo që shkakton zjarre.

Falënderoj nga zemra ekipin e zjarrëfikësve dhe vullnetarët nga Karaçeva, që me orë të tëra janë duke intervenuar në fikjen e zjarrit.
Mobilizimi i qytetarëve për t’i dalë në ndihmë zjarrëfikësve është i jashtëzakonshëm. Faleminderit njerëz të mirë”, ka shkruar Kastrati

ArenaPress.info/Arena Press/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here