Home Sport Italia kampione e Evropës

Italia kampione e Evropës

103
0

Mbyllet Euro 2020, Italia merr primatin e të fortit në futbollin evropian.

Italia kampione e Evropēs duke mposhtur Anglinë në ekzekutimin e penalltive 3 me 2, pasi loja në kohën e rrregullt dhe ne dy vazhdime u mbyll me rezultatin 1 me 1.

Kupa e Euro 2020 në duart e italianëve, me këtë edhe mbyll Euro 2020, që u zhvllue për një muaj rresht, duke na dhuruar spektakle dhe ethe të lojës më të bukur në bote, futbollit. /E. Buzuku/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here