Home Sport Kualifikimet e Qatar 2022 /rezultatet/

Kualifikimet e Qatar 2022 /rezultatet/

355
0

Ekipet dhe rezultatet përfundimtare të ndeshjeve të zhvilluara sonte, 31.03.2021, të kualifikimeve Qatar 2022. Këto janë rezultatet:

Maqedonia e Veriut mposhti Gjermaninë 2 me 1 në Gjermani Shqipëria mundi San Marinon 2:0 si mysafire, Kosova humbet në Spanjë 1 :3 Ndeshjet dhe rezultatet tjera:

Greqia 0-0 Gjeorgjia

Spanja 3-1 Kosova

Lituania 0-1 Italia

Irelanda veriore 0-0 Bullgaria

Bosnia dhe Herzegovina 0-0 Franca

Ukraina 1-0 Kazakistani

Austria 0-0 Danimarka

Moldavia 1-0 Izraeli

Skocia 2-0 Ishujt Faroe

Andorra 0-2 Hungaria

Angli 1-0 Portugali

San Marino 0-2 Shqipëria

Armenia 3-2 Romania

Gjermania 1-2 Maqedonia e veriut

Litenshtajni 0-2 Islanda

/E.B/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here