Home Moti Moti, edhe disa ditë të paqëndrueshme dhe të ndryshueshme…

Moti, edhe disa ditë të paqëndrueshme dhe të ndryshueshme…

79
0

Pas të ftohtit, stuhive dhe shirave nga mesi i javës tjetër do të kemi një fillimi të ri.
Moti i vërtetë i verës na pret gjatë javës së ardhshme, me temperatura më të larta se 30 gradë.

Sipas parashikimit meteorologjik, një front i ftohtë nga veriperëndimi do të depërtojë që në orët e hershme të mëngjesit. Në rrugën e tij, cikloni i ftohtë do të sjell re të përkohshme me shi. Kështu që, maksimumi temperatura do të jetë nga 20 në 25 ° C.

Të hënën në pjesën më të madhe të vendit dhe në rajonin Ballkanik do të jetë mot pjesërisht me vranësira, me erë mesatare, në mes të ditës dhe pasdite me zhvillim më të fortë të reve, priten reshje afatshkurtra dhe lokale me stuhi.Të hënën do të jetë edhe më e freskët dhe ndjenja e freskisë do të rritet nga një erë e fortë.

Era e shtuar do të fryjë të martën, ku pritet stabilizimi gradual, por jo i plotë i motit.
Mot me diell dhe i ngrohtë pritet nga e mërkura, me ngritjen e masës së ajrit më të ngrohtë nga jugperëndimi, kështu që temperaturat maksimale në gjysmën e dytë të javës së ardhshme do të jenë rreth dhe pak më shumë se 30°C.

Moti dhe temperaturat:

E hënë
Pjesërisht vranët
18°C
8°C

E martë
Pjesërisht vranët
21°C
11°C

E mërkurë
Pjesërisht vranët
24°C
11°C

E enjte
Pjesërisht vranët
27°C
12°C

E premte
Pjesërisht vranët
28°C
14°C

/Weather in Gjilan/www.kohapressnews.org/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here