Home Moti Moti në 5 ditët e ardhshme, reshje shiu dhe bore

Moti në 5 ditët e ardhshme, reshje shiu dhe bore

77
0

Meteorologët kanë paralajmëruar se reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe sot dhe gjatë ditëve vijuese.
Temperaturat do të lëvizin ndërmjet 2- 6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius.
Reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve në vazhdim. Moti do të karakterizohet me vranësira të dendura dhe shi të vazhdueshëm.
Sipas parashikimit meteorologjik, në vise malore me lartësi mbi 850 m mbi nivel të detit, temperaturat do të vazhdojnë të jenë më të ulëta dhe ekzistojnë kushtet që pos shiut të ketë edhe reshje bore.

Moti dhe temperaturat sipas Weather in Gjilan:

E hënë
Reshje shiu
12°C
6°C

E martë
Reshje të lehta shiu
9°C
4°C

E mërkurë
Reshje shiu
11°C
3°C

E enjte
Reshje shiu
5°C
3°C

E premte
Reshje shiu
6°C
2°C

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here