Home Lajmet Mrekullia në Gaza: Djali palestinez pesë muajsh u tërhoq i gjallë nën...

Mrekullia në Gaza: Djali palestinez pesë muajsh u tërhoq i gjallë nën rrënojat e një ndërtese tre katëshe, familja e tij u vra në sulmin izraelit

91
0

Një fëmijë pesë muajsh u shpëtua nga rrënojat e një ndërtese të goditur nga raketat izraelite në një kamp refugjatësh në Gaza, por 10 anëtarët e familjes së tij u vranë në bombardimet.

Burimet palestineze thonë se djali u gjet pranë trupit të nënës së tij dhe se ai u transferua shpejt në një spital aty pranë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here