Home Kronika Orari i ri i lëvizjes fillon nesër (e hënë), 18 maj –...

Orari i ri i lëvizjes fillon nesër (e hënë), 18 maj – 1 qershor

199
0

18 maj – 1 qershor 2020

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar orarin e ri të lëvizjes: 18 maj – 1 qershor (2+2= 4 orë në ditë)

Qarkullimi i qytetarëve sipas shifrës së parafundit të numrit personal, është i ndarë në dy pjesë – 120 minuta mund të lëvizni paradite dhe 120 minuta pasdite.

Në fazën e dytë (18 maj – 1 qershor) fillojnë:

Tregtia me pakicë (plotësisht),
Dentistët dhe Fizioterapeutët,
Floktarët dhe Sallonet e ondulimit,
Tregu i Gjelbër,
Gastronomia (merre me vete),
Transporti Hekurudhor,
Transporti urban dhe ndër-urban (me leje të veçanta),
Qendrat e thirrjeve (me listat e stafit esencial),
Hapja e Muzeve dhe Galerive.
Sipas, sipas Ministrisë së Shëndetësisë faza e tretë e masave do të nis nga 2 qershori deri në vendimin e radhës.

Arenapress.info/Arena Press/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here