Home Lajmet Televizioni zviceran e quajti UÇK-në organizatë terroriste

Televizioni zviceran e quajti UÇK-në organizatë terroriste

63
0

Mbrëmë pas ndeshjes mes Zvicrës dhe Irlandës Veriore, një tifoz ia dhuroi një xhaketë Xherdan Shaqirit, ku ishte e vendosur stema e UÇK-së(Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës).

Televizioni zviceran, “RSI Sport” postoi videon dhe e cilësoi si skandal atë që ndodhi,
“Episodi i pakëndshëm në fund të ndeshjes në Zvicër: Tifozi hyn në fushatë gjatë intervistave dhe ia vendos Xherdan Shaqirit një xhaketë. Simboli në Xhaketë ishte i UÇK-së, Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e listuar nga OKB si organizatë terroriste”, ky ishte përshkrimi i “RSI Sport”.

Mirëpo. më vonë kjo video u hoq nga llogaria zyrtare e “RSI Sport” në Facebook.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here