Home Sport Vajzat e arta të Kosovës – Majlinda, Distria dhe Nora në majat...

Vajzat e arta të Kosovës – Majlinda, Distria dhe Nora në majat e sportit ndërkombëtar

160
0

Sot u stolis me medaljen e artë xhudistja kosovare, Nora Gjakova, në Lojërat Olimpike ‘Tokyo 2020’, duke u bërë e treta vajzë e artë e Kosovës.

Të shtunën Distria Krasniqi mori të artën në kategorinë deri 48 kilogram, ndërsa këtë sukses sot e arriti edhe Nora Gjakova në kategorinë deri 57 kilogram.

Kështu, vajzat e Kosovës shkruajnë historinë në sportin ndërkombëtar të xhudos, duke i dhënë shkëlqim dhe madhështu vendit tonë dhe kombit përgjithësisht.

Rikujtojmë:
Majlinda Kelmendi, e artë në Lojërat Olipmike të Rios në 2016,
Distria Krasniqi, e artë në ‘Tokyo 2020’,
Nora Gjakova, e artë ‘Tokyo 2020’.
Çfarë madhështie, u ngritën aty në piedestal për të qëndruar përgjithmonë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here