Home Lajmet Vdes ish-gazetari i gazetës “Rilindja” e politikologu, Ramush Tahiri

Vdes ish-gazetari i gazetës “Rilindja” e politikologu, Ramush Tahiri

78
0

Sot, ka ndërruar jetë ish-gazetari gazetës “Rilindja”, analisti e politikologu kosovar, Ramush Tahiri.
Ai pas vetës ka lënë gruan, profesoreshën universitare, Lindita Tahiri dhe dy djemtë.
Ai ka qenë këshilltar politik i presidentes së vendit, Atifetje Jahjaga.
Ai, gjithashtu, ka qenë edhe këshilltar i Nexhat Dacit, kryeparlamentarit të parë të Kosovës.
Bëhet e ditur se nesër, e shtunë, do të mbahet mbledhje komomerative për nder të jetës dhe veprës së tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here