Home Lajmet Vendim: Lejohet mbajtja e maturës

Vendim: Lejohet mbajtja e maturës

126
0

Sot është vendosur të lejohet mbajtja e maturës për nxënësit e shkollave të mesme dhe të klasave të nënta të Kosovës.
Pas takimit të kolegjiumit të arsimit me kryetarët e komunave dhe me ministren e Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, është vendosur që nga 26 qershori të nis organizmi i këtyre mbrëmjeve.

Ndërsa, po ashtu, burime brenda Asociacionit të Komunave të Kosovës kanë bërë të ditur se është vendosur vit mësimor të përfundojë me 2 korrik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here