Home Bota Vendoset linja hekurudhore transportuese Turqi- Kinë

Vendoset linja hekurudhore transportuese Turqi- Kinë

115
0

Lëshimi në qarkullim i linjës hekurudhore Turqi-Kinë ishte fitore për të dyja vendet në transportimin e mallrave në të dyja drejtimet.
”Treni eksportues i Kinës është fitorja e Turqisë në transportin hekurudhor”, ka thënë ministri turk i Transportit dhe Infrastrukturës i Turqisë, Tuba Sahin.
Ai ka shtuar se “në një moment të rëndësishëm, treni i parë që transporton mallra nga Turqia në Kinë arriti në destinacionin e tij të shtunën e kaluar.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here