Gjilani nĂ« vitin e largĂ«t 1937 – fillimi drejt njĂ« jete...

Gjilan, 20 prill 2021 - Gjilani në vitin 1937. Shtëpia e familjes Simonoviç e ndruar me 1923, ndërsa dyqanet tjera ishin në...

Vendimi i ri i Qeverisë për shkollat: Nuk lejohen ekskursionet, ahengjet…

Sot janë marrë masat e reja me qëllim që të parandalohet përhapja e virusit korona. Në këto masa janë...

Shatërvani i Gjilanit /Kthimi në kohë/24/

Kronikë kohe.../24/ Shatërvani i vjetër i qytetit të Gjilanit, i cili dikur i jepte një qytetit pamje të bukur...

U certifikuan rezultatet, Vetëvendosje del mbi 50 %

Komisioni Qendror Zgjedhor ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit, raporton RTK. Numri i votuesve 814129 votues, numri...

KPF i dha mbështetje nismës për deshifrimin e mbishkrimeve të varrezave...

Gjilan, 4 shkurt 2021 - Komiteti për Politikë dhe Financa (KPF), nën udhëheqjen e Shpresa Kurteshit-Eminit,...

Aktivitet artistik i SHMAP “Adem Kastrati” nĂ« Gjilan pĂ«r fĂ«mijĂ«t me...

Nxënësit e talentuar të Shkollës së Mesme të Artit Pamor "Adem Kastrati" në Gjilan kanë vazhduar me aktivitete të reja në fushën...

Moti, i ftohtĂ«, me ngrica – kujdes…

Moti me acar ka përfshirë vendin tonë. Kjo fundjavë dhe java në vijim përshkohen nga një mot i ftohtë, me ulje...

Lutfi Haziri del në terren për të parë nga afër gjendjen...

Gjilan, 11 janar 2021 – Pas reshjeve të mëdha të shiut e borës në Gjilan, ku u shkaktuan...

Rezonanca “Dr. Shevqeti” dhe ordinancat “Lila Med” dhe “Bio Eng” me...

Diçka e mrekullueshme po fillon - kjo iniciativë konkrete do t'u ndihmojë atyre që kanë më së shumti nevojë.

Qendra e pylltarisë në Gjilan

Ky është objekti ku ndodhej Qendra e pylltarisë në Gjilan, ndërsa drejtor ishte Rexhep Shkodra.

Te Fundit